Saada hinnapäring

Tellimuse või küsimuste korral helista (E-R): +372 5199 0022

  Aadress (kuhu toome puistematerjali) *
  Vali puistematerjal*
  Vali kogus (tonnides)*

  Sõelutud muld / haljastusmuld

  Mulla müük

  Sõelutud muld on põllumuld, mis sobib hästi erinevateks aia- ja haljastustöödeks ning taimede kasvatamiseks. Sõelutud mulda võib kasutada ka aia tasandamiseks ja erinevate lohkude täitmiseks.

  Pakume kvaliteetset sõelutud haljastusmulda, mis on põllult kooritud ja seejärel sõelutud, nii et suure prügi (klaasikillud, kivid jm) sattumine mulda on välistatud.

  Haljastusmuld sobib koduaeda muru külvamiseks, kasvohoonesse, taimedele jne. Tarnime mulda mitmest kohast, et hoida transpordikulu väiksena.

  Mulla kasutamiseks on piiramatult palju erinevaid lahendusi. Olgu tegemist koduaias oleva peenra ettevalmistus hooajaks või hoopis uue muru külvamiseks vajaliku aluspinna loomine, millele oleme spetsialiseerunud.Mulla müük Tallinnas ja Harjumaal on läbi aastate olnud meie üheks kõige populaarsemaks valdkonnaks.
  Soovime klientidele pakkuda kvaliteetset mulda ning seda loomulikult mõistliku hinnaga. Järjest rohkem hinnatakse kõrget kvaliteeti ning seda meie mulla müük teile ka pakub. Lisaks oleme ka paindlikud ning toome teile just sellise mulla nagu vajate – liivaka mulla haljastuse jaoks ning huumusrikkama külvamise jaoks.
  Samuti on meie valikus olemas ka täitemuld, mida on hea kasutada ebatasaste pindade siledamaks muutmiseks. Hoolikalt ja korrektselt valitud muld aitab teil säästa aega ning raha ja tagab kvaliteetsema tulemuse. Eristume ka toormaterjali poolest, mis annab meile tugeva kvaliteedi eelise.

   

  Peamised erinevused sõelumata ja sõelutud mulla vahel

  Must muld. Mulla müük

  Sõelutud muld ehk haljastusmuld ja sõelumata muld on kaks erinevat tüüpi mulda, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel. Kui sõelutud muld haljastustöödeks käiku võtta, siis võite olla kindlad, et lõppviimistlus jääb hea.

  Samas sõelumata mulla kasutamisel võib olla tekstuur erinev ning sellest tekivad ka probleemid.
  Selleks kasutatakse sõelumata mulda pigem haljastusala tõstmiseks ning sõelutud mulda lõppviimistluseks. Sõelutud mulla hulk peaks olema orienteeruvalt 10-15cm, mis hõlmab endas ka vajumist 20-30%.

  Sõltuvalt pinnase planeerimise tehnikast ja operaatori pädevusest võib mullakihi paksus erineda ning kaasa tuua pisut erineva tulemuse.
  Erinevus tuleb sisse ka hinnas, mida paljud kliendid väga hoolsalt jälgivad.

  Kuna sõelutud mulla puhul on vaja muld sõeladest läbi ajada, siis sellega kaasneb ka kõrgem hind. Sõelumata mulla müük Harjumaal on selgelt näidanud, et inimesed eelistavad tihti soodsamaid lahendusi.

  Kokkuvõtlikult võib öelda, et sõelutud muld on peenem ja ühtlasem tekstuuriga, pakub paremat kuivendust, kuid võib olla toitainetevaesem ja kallim kui sõelumata muld. Sõelumata muld võib olla odavam ja sisaldada rohkem toitaineid, kuid võib olla tükiline ja ei lase vett nii hästi läbi. Näiteks sõelutud mulla kasutamisel muru külvamisel võite olla kindlad, et saate muru, mitte ohaka või muu taimestiku.

  Sõelumata mulla puhul aga on selline risk täiesti olemas.
  Valiku langetamisel tasub arvestada ka pinnasega. Kui pinnas on liivane, siis tasub eelistada savikamat mulda, mis hoiab paremini niiskust. Paese pinnase puhul on mõistlik kasutada liivakamat sõelutud mulda, kuna aluskivim hoiab niiskust.

  BEG – Balti Ehitus Grupp pakub kõiki eelnimetatud sõelutud mulla tüüpe haljastuseks, aianduseks ja istikutele. Küsimuste korral võtke meiega julgesti ühendust ning aitame teil valida õige lahenduse!

  Muru rajamine. Mulla müük

  Täitemuld ning selle kasutamine

  Mulla sõelumine

  Täitemuld on muld, mida kasutatakse täitmiseks, nagu ka selle nimi ütleb. Täitemuld on tavaliselt valmistatud liiva ja komposti või turbaga segatud pinnasest, mille eesmärk on tagada taimedele parimad kasvutingimused.

  Täitemuld on kerge, õhuline ja hästi kuivav, mis tähendab, et see sobib hästi erinevate taimede kasvatamiseks. Täitemuld on eriti oluline olukorras, kus aiamaa on raskes savimullas või kivisel maapinnal.

  Harjumaa on üks Eesti piirkondadest, kus täitemulla kasutamine on laialt levinud. Seda seetõttu, et maapinnas võib olla palju saviliiva ja kruusa. Samuti on oma tähtsus hilisel jääajal, mis muutis pinnast kaootiliselt ning selliselt võib see sisaldada palju kivimeid, madalikke ning reljeefe, mida soovitakse muuta.

  Täitemuld Harjumaal võib sisaldada ka teisi koostisaineid, nagu näiteks turbasammal, mis võib aidata säilitada niiskust ja toitaineid.

  Täitemulla kasutamine Harjumaal on üha populaarsemaks muutunud tänu sellele, et see võib tõsta taimede saagikust ja vähendada hoolduskulusid. Täitemuld sobib hästi ka konteiner- ja rõdutaimede kasvatamiseks, kus mullakogus on piiratud ning on vajalik taimede parimaks kasvuks optimaalse koostisega muld.

  Kokkuvõtvalt võib öelda, et täitemuld on suurepärane võimalus taimede kasvatamiseks keerulisemates tingimustes, nagu näiteks kivisel või savisel pinnasel. Täitemuld Harjumaal sisaldab sageli liiva, komposti ja turbasammalt ning on suurepärane valik taimede kasvatamiseks piiratud mullapinnaga tingimustes.

  Sõelutud muld Harjumaal

  Mulla koostise tähtsus

  Mulla müük ja sõelumine Harjumaal

  Mulla kvaliteet on ülioluline taimede kasvuks ja tervislikuks arenguks, mistõttu on kvaliteetse mulla ostmine väga oluline. Kvaliteetne mullasegu peaks sisaldama piisavalt toitaineid ja mikroorganisme ning lämmastiku nitraate, et taimed saaksid kasvada tervena ja tugevana.

  Eriti oluline on see olukorras, kus tegemist on teie koduhooviga. Samuti peaks mullasegu olema hea läbilaskvusega, et vältida liigset vee kogunemist ja mulla tihenemist.
  Seeläbi annab Balti Ehitus Grupp OÜ kaasa mulla sertifikaadi, mille keemiline analüüs on vastavuses Tallinna linnas kehtivate haljastus eeskirjadega.

  Mulla müük Tallinnas ja mujal Eestis on laialt levinud ning seetõttu on oluline leida usaldusväärne müüja, kes pakub kvaliteetset ja vastupidavat mullasegu. Kvaliteetne mullasegu on vajalik nii aia- kui ka aiandusharrastajatele, et tagada taimede optimaalsed kasvutingimused.

  Lisaks mängib mulla kasutamine olulist rolli ka mis iganes pinnasetööde teostamisel. Korrektselt valitud kvaliteetne muld tagab parema tulemuse ja suurema naudingu töö teostajale.

  Mulla müük võib pakkuda erineva kvaliteedi ja hinnaga lahendusi, mistõttu on oluline uurida ja võrrelda erinevaid müüjaid. Kvaliteetse mullasegu kasutamine võib säästa aega ja raha tulevikus, kuna tugevad ning terved taimed vajavad vähem hooldust ning annavad suurema saagi. Küll aga võime julgelt väita, et meie poolt pakutav muld on mõistliku hinna ja hea kvaliteediga. Läbi aastate on meie kliendid meie tootega rahul, ning soovitavad seda ka sõpradele.

  Mulla müük ja pealelaadimine

  Miks meid eelistada ja valida oma partneriks?

  Kvaliteetne muru ja muld

  Meie ettevõte pakub kvaliteetset mullasegu müügiks koos transpordiga. Meie mulla müük on mõeldud nii aiandusharrastajatele kui ka professionaalsetele aiakujundajatele ja ehitajatele, kes soovivad tagada taimede optimaalse kasvu ja saagikuse. Lisaks sobib meie poolt müüdav muld ka kõikideks teisteks pinnasetöödeks.

  Meie mullasegu on valmistatud parimatest looduslikest koostisosadest, mis tagavad taimede kasvuks ja tervislikuks arenguks vajalike toitainete ja mikroorganismide olemasolu. Samuti paneme suurt rõhku kõrge kvaliteediga mulla müügile, kuna soovime enda klientidele pakkuda vaid parimaid lahendusi.

  Meie mulla müük koos transpordiga on kiire ja mugav viis saada oma aeda või krundile kvaliteetset mullasegu. Meie professionaalne meeskond pakub transporditeenust igal nädalapäeval ja tagab, et teie tellimus jõuab kohale kiiresti ning turvaliselt.

  Kui olete huvitatud meie mulla ostust koos transpordiga, võtke meiega ühendust ja räägime lähemalt teie vajadustest. Oleme siin, et aidata teil tagada taimede optimaalne kasv ja saagikus meie kvaliteetse mullasegu abil või hoopis saate meie mullaga teha vajalikud pinnasetööd.

  Transport veoautoga 20t

  Saada hinnapäring

  Tellimuse või küsimuste korral helista (E-R): +372 5199 0022

   Aadress (kuhu toome puistematerjali) *
   Vali puistematerjal*
   Vali kogus (tonnides)*